WROTA STAREGO KLASZTORU ZOSTAŁY OTWARTE

Księga. Kliknij na pieczęć!

! ! ! WITAJ STRUDZONY WĘDROWCZE ! ! !

W murach tego klasztoru wiele się wydarzyło. To tu m.in. narodziła się nowa wiara. Wiara, czynienia dobra. Początkowo tylko trzech walecznych paladynów strzegło tego miejsca. Ich zadanie stawało się coraz bardziej niebezpieczne. Samotna obrona klasztoru przed siłami zła skazałaby ich na klęskę. Tak się jednak nie stało! Wraz ze swoimi wiernymi przyjaciółmi i nowymi ochotnikami zjednoczyli się!

Nazywają ich Rycerzami Zbawienia.
Wybudowali kaplice, z której czerpią wiarę i moc. Uwolnią ją w odpowiednim momencie, aby stoczyć ostateczną bitwę.
Ich ciężka i mordercza walka z siłami zła dopiero się zacznie...

Wstęp napisany przez:
SaroF'a


Historia klanu Knights of Salvation - Rycerze Zbawienia

W roku 1100 grupa magów dowodzona przez Jareda Caina schwytała Diablo - jednego z trzech piekielnych braci - i zamknęła go w Kamieniu Dusz. Kamień został zakopany nieopodal Tristram - małej wioski w królestwie Khanduras. Jared Cain chcąc mieć pewność, że nikt nie dostanie się do miejsca spoczynku Diablo, nakazał postawić tam klasztor. Poprosił też ówczesnego króla Khanduras - Ghimlisa - o wyznaczenie oddziału rycerzy, których zadaniem było pilnować by nikt nieupoważniony nie dostał się do klasztoru. Tak powstali Rycerze Zbawienia. Początkowo była to garstka ochotników. Jednak ciągle zgłaszali się kolejni, gotowi wstąpić w nasze szeregi. Przez długi czas spełnialiśmy swoje zadanie bez zarzutu. Jednak w 1245 r. królewski arcybiskup Lazarus prześlizgnął się przez nasze straże, zszedł w głąb krypty i uwolnił czające się tam zło. Od tego momentu w królestwie zaczęło dziać się bardzo źle. Król Leoric* oszalał, gdyż zdradziecki Lazarus porwał jego syna Albrehta. Do tego wszystkiego doszła klęska w bitwie na polach Rwandii - gdzie większość armii Khanduras została rozbita przez wojska Westmarch. Nawet Lachdannan - najwierniejszy z królewskich rycerzy - zwrócił się przeciwko Leoricowi. Jednak król pogrążony w swym szaleństwie nie zwracał już na nic uwagi i którejś nocy zszedł samotnie pod klasztor w poszukiwaniu syna. Więcej go nie widzieliśmy.

W dwa lata po wielkiej bitwie, w roku 1248, przybyli do klasztoru pierwsi paladyni z Westmarchu. Jak się dowiedzieliśmy, zjawili się by zabić zło czające się pod klasztorem. Ostrzegaliśmy ich, że wielu z nas poległo próbując tego dokonać. Nie słuchali. Co jakiś czas jeden z nich schodził na dół. Żaden nie powrócił. Przez dwa lata zginęło wielu. W końcu w 1250 r. zjawił się człowiek**, który dokonał rzeczy niemożliwej. Zszedł do katakumb i w 10 dni później ogromny huk i nieludzki ryk rozerwał cisze nocy. Wybrany - bo tak nazwał go Cain - pokonał Diablo.

Jednak nie doceniliśmy potęgi pana piekieł. Przejął on ciało i dusze wybrańca po czym ruszył na Wschód. Nie pozostało nam nic innego jak ruszyć w pogoń za diabłem i zgładzić go. Ma nad nami przewagę, ale jego trop jest jeszcze świeży...

 

* - Leoric został królem Khanduras w roku 1240. Pięć lat później przeniósł swoją siedzibę do naszego klasztoru. Po tym jak Lazarus, królewski arcybiskup, porwał jego syna, zupełnie się załamał. Zginął w lochach pod klasztorem, gdzie zszedł poszukując swego pierworodnego.

** - Co do pochodzenia Wybranego. Na tym polu ciągle toczą się spory. Paladyni Westmarchu mówią, że wybrany był jednym z nich. Jednak on sam nie rozmawiał o tym. Nie mówił wcale o swoim pochodzeniu ani o przynależności społecznej. Wybrany w ogóle mało mówił. Później dowiedziałem się, że mieszkał kiedyś w Tristram. Opuścił wioskę razem z rodzicami, gdy był jeszcze mały.

 

Celem Knights of Salvation była ochrona klasztoru Porządku Horadrim w Tristram, a w szczególności tego co leżało pod nim. Jednak teraz, gdy Diablo uwolnił się z Kamienia Dusz i przejąwszy ciało i duszę Wybranego podążył na wschód, cele uległy zmianie.
Teraz najważniejsze jest wytropić i zgładzić Diablo za wszelką cenę.

Jeżeli dzielny podróżniku chcesz pomóc nam w tej walce, dołącz do nas. W tych ciężkich czasach każda pomoc się przyda.
Tym bardziej, że ze wschodu już dochodzą wiadomości, że pozostali dwaj bracia także powstali.
Szykuje się ostateczna bitwa. Wszyscy musimy się zjednoczyć przeciwko złu.
Wstąp do nas i walcz, a zostaniesz zbawiony.

Historia napisana przez:
Rzeznik'a

 

 


Stronę przeglądać przynajmniej w:
800 x 600       i       MSIE 5.0
klan @ KoS . net . pl